DRENAŻ OPASKOWY

Jedną z głównych działalności naszej firmy jest budowa systemów drenów opaskowych przy budynkach. Wykonujemy tego typu prace na etapie budowy fundamentów, jak i w późniejszym okresie budowy lub użytkowania obiektu. Często zachodzi konieczność budowy drenażu opaskowego w starych budynkach o zbyt słabej lub uszkodzonej izolacji ścian fundamentowych, gdzie podczas prac odtwarzamy izolację ścian fundamentowych, osuszamy powierzchnię muru i wykonujemy typowy dren opaskowy w obsypce.

DRENAŻ BUDYNKU

W naszej pracy korzystamy z renomowanych materiałów między innymi firmy Pipelife, co gwarantuje zachowanie dobrego standardu usług i długą skuteczność budowanych systemów. Prace poprzedzone są sporządzeniem projektu w oparciu o warunki panujące na terenie inwestycji, bądz opieramy się o projekt drenażu dostarczony przez zleceniodawcę.

DRENAŻ DOMU

Głównym zadaniem drenażu opaskowego jest umożliwienie odpływu lub odparowania wód gruntowych i opadowych z warstwy ziemi bezpośrednio przylegającej do ścian fundamentowych budynku. Jednocześnie drenaż musi zapewnić, szybkie i bezpieczne dla konstrukcji domu, odprowadzenie nadmiaru wód do odbiornika. Takim odbiornikiem może być zbiornik otwarty lub podziemny, studnia chłonna, rów odwadniający itp.

DRENAŻ WOKÓŁ BUDYNKU

Prędkość odprowadzania nadmiaru wód powinno być dobrane do ich spodziewanej średniej ilości a odbiornik musi być tak obliczony, aby zapewnił płynne odbieranie wody. Źle dobrana pojemność odbiorników lub średnic rur powoduje znaczne upośledzenie działania systemu lub całkowicie uniemożliwia jego prawidłowe działanie. Całkowite zapełnienie studni lub innego odbiornika uniemożliwia działanie drenażu i woda zleje ogród.

DRENAŻ FUNDAMENTÓW

Prowadzimy prace aż do głębokiego zamarźnięcia ziemi (10cm). Budowa drenażu na wyjątkowo trudnym terenie często możliwa staje się dopiero po lekkim zamarźnięciu wierzchniej warstwy ziemi. Pozwala to na poruszanie się ciężkim sprzętem i umożliwia łatwiejsze prowadzenie robót. Nasza firma działa na terenie województwa Pomorskiego w miastach Gdańsk Gdynia Tczew Pruszcz Gdański Elbląg Wejcherowo Rumia Reda Żukowo Kolbudy Kartuzy Kościerzyna i inne. Duże zlecenia realizujemy w całej Polsce. Zapraszamy serdecznie

Z Poważaniem

MBA inż. Grzegorz Marszałkowicz